Çalışma İzni

3Yabancıların çalışma izni alabilmesi için işverende ve çalışacak olan kişide uygun olması gereken bazı kriterleri bulunmaktadır. Bu konuda tecrübe sahibi olmayan işveren ve çalışan, birlikte çalışma konusunda üzerine düşen görevleri yerine getirirken yönlendirmeye ihtiyaç duymaktadır.

Türkiye’de çalışma izni alınabilmesi için işverenin çalışan yerine müracaat etmesi gerekir.

En az 6 ay oturma iznine sahip olan yabancılar için ÇSGB(Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı) başvurusu gerekir. İkamet izni olmayan yabancılar için, yabancının ikamet ettiği ülkenin ya da vatandaşı olduğu ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu’na başvurmak gerekir.

Oturma izni almak için Türkiye’de bulunduğunuz ilin Göç İdaresi’ne başvurmanız gerekir. Oturma izni aldıktan sonra çalışma izni almak için gerekli prosedürlerin uygulanması uygundur. İşverenler ve çalışanlar ÇSGB’ye ayrı evraklar sunmalıdır, belgelerin online başvurudan hemen sonraki 6 gün içinde sunulması gereklidir. Başvuru sonucu online ortam üzerinden ve yazılı olarak bildirilir.

Zershan Turizm yılların verdiği tecrübe ile çalışma izni konusunda aklınıza takılabilecek tüm soruları yanıtlamaya ve başvuru aşamasını kolaylıkla geçebilmeniz için destek olmaya hazırdır.

Web sitesinin hosting süresi doldu ve yakında yayından kalkacaktır. Web tasarım sorumlunuzla iletişim kurarak hosting süresini uzatabilirsiniz.